USG
Badanie ultrasonograficzne (USG) to najbardziej popularna wszechstronna metoda badania niezbędna w diagnostyce chorób polegająca na obrazowaniu wnętrza ludzkiego organizmu. Badanie jest nieinwazyjne, bezpieczne i nie ma żadnych przeciwwskazań do jego przeprowadzenia, dlatego może być powtarzane w krótkich odstępach czasowych.
USG pokazuje kształt i wielkość poszczególnych narządów. W ten sposób sprawdza się kondycję wątroby, trzustki, nerek, jajników, jąder, piersi, moszny. Można wykryć w nich nieprawidłowości, na przykład zgrubienia czy guzy. Ginekologiczne badanie przezpochwowe pozwala ocenić szyjkę i dno macicy, stan jajników oraz wykryć mięśniaki, torbiele i choroby nowotworowe narządu rodnego. U kobiety ciężarnej zagląda się do wnętrza macicy przez powłoki brzuszne, by stwierdzić, czy płód rozwija się prawidłowo. Pod kontrolą aparatu USG wykonuje się także biopsje - pobranie tkanek do badania histopatologicznego, dzięki czemu można postawić jeszcze precyzyjniejszą diagnozę.
Spółdzielnia posiada najnowocześniejszy aparat USG marki Tochiba Aplio A500/T1 umożliwiający precyzyjne wykonanie wszystkich badań ultrasonograficznych.
Lekarz:
- Dr n.med. Artur Czurak
- Lek. med. Mariusz Januszko
- Prof. dr hab. Urszula Łebkowska
- Dr n.med. Tadeusz Makarowski
- lek. med. Katarzyna Mickiewicz Klaudia - Echo
- Lek. med. Wiesława Moczulska
- Dr n.med. Jan Oleński
- Dr n.med. Marzanna Owczarczyk - Skoczyńska
- Lek. med. Anna Piech
- lek. med. Sebastian- Stelmaszek Echo
- Dr n.med. Arkadiusz Targoński



