NIP: 542-020-29-31

Numer konta bankowego: 32 1240 5211 1111 0000 4924 4687

Adres: ul. Nowy Świat 11 C, 15-453 Białystok.

Neurochirurgia

Neurochirurgia to dział medycyny, który wykorzystuje metody chirurgiczne do leczenie i diagnostyki schorzeń obwodowego i centralnego układu nerwowego.

Lekarz neurochirurg kwalifikuje pacjenta do zabiegu, opiekuje się nim i prowadzi jego leczenie zarówno w okresie przedoperacyjnym, operacyjnym i pooperacyjnym.

lekarz specjalista w tym zakresie posiada umiejętności w zakresie neuropatologii, chirurgii naczyniowej, chirurgii twarzoczaszki, rehabilitacji neurologicznej, intensywnej terapii, neuroradiologii, także neuroonkologii, chorób naczyniowych układu nerwowego i rdzenia kręgowego oraz neuroortopedii. Ponadto doskonale orientuje się w interpretacji badań obrazowych, takich jak tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny.

Najczęstsze schorzenia dotyczące układu nerwowego, którymi zajmuje się neurochirurgia to m. in.:

• urazy czaszkowo-mózgowe
  • dyskopatie
  • uszkodzenia nerwów obwodowych
  • tętniaki tętnic mózgowych
  • guzy mózgu
  • guzy kręgosłupa i rdzenia kręgowego

W naszej Spółdzielni przyjmują wysokiej klasy lekarze specjaliści z zakresu neurochirurgii.